Дитячий садок сьогодні

Історія закладу

Кременчуцький заклад дошкільної освіти(ясла-садок) № 35 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (Дитячий комбінат № 35)  був зведений у 1967 році на честь святкування 50- річного ювілею революції, тому і отримав назву «Ювілейний». Збудований на кошти Кременчуцького заводу дорожніх машин, руками заводчан, довгі роки ( до січня 2015 року) був  невід’ємною частиною соціальної сфери заводу. Офіційне відкриття  дитсадка відбулося напередодні новорічних свят 30 грудня 1967року.
Це двоповерхова будівля з бетонним фундаментом, стінами з білої цегли, загальною площею  2364 м², яка розташована на земельній ділянці загальною площею  9251 м². Господарчі будівлі та споруди займають 369 м², дорожнє покриття – 2435 м², під зеленими насадженнями – 4083 м².
    Розрахований заклад дошкільної освіти на 240 місць.
    Перших вихованців приймала завідуюча Людмила Василівна Лєскіна, наступними керівниками закладу були Лідія Олександрівна Метельська, Неля Владиславівна Чернишова.
     З 1978 року садочком завідувала Надія Олександрівна Гончаренко – відмінник освіти України, нагороджена медаллю ім. А.С.Макаренка , яка упродовж двадцяти семи років стояла на чолі цього дошкільного закладу – одного з найпопулярніших у місті. За часи її керування проводилася велика методична робота з організації виховання дітей. У 2000  році на базі дитсадка № 35 було відкрито школу передового досвіду. Надія Олександрівна отримала статус керівника об’єднання завідуючих дошкільними закладами, методист Богословцева Раїса  Петрівна  – районного об’єднання методистів.  Вихователь Сахно Ірина Григорівна очолила школу передового досвіду дошкільних закладів Крюківського району, а музичний керівник Одуд Неля Вікторівна – районне методичне об’єднання музкерівників.
На базі садочка неодноразово проводилися відкриті заходи, показові заняття, районні та обласні семінари. Частими гостями були студенти Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренка. Своїм педагогічним досвідом  ділилися вихователі Баранець Олена Василівна (конструювання з паперу), Горпинченко Світлана Миколаївна (економічне виховання), Гузієнко Лідія Григорівна (валеологічне виховання), Помуран Наталія Леонідівна (моральне виховання), Сахно Ірина Григорівна ( логіко – математичний розвиток), Шевченко Наталія Михайлівна (природа Космосу) тощо.
Педагогами дитсадка було створено авторські програми: у 2000 році програма розумового розвитку дітей «Розумниця» ( автор І.Г.Сахно ), у 2010 році – програма естетичного розвитку( автор Р.П.Богословцева )
Досвід роботи вихователя Наталії Леонідівни Михайлик( Помуран) з морально – етичного виховання «Етикет для малят» друкувався в журналі «Бібліотечка вихователя дитячого садка» № 11 у листопаді 2010 року.
Великий внесок у розвиток музичних здібностей дітей і вихователів дошкільного закладу внесли музичні керівники Неля Вікторівна Одуд, Наталія Володимирівна Рябова.  Вихователі дошкільного закладу були  активними учасниками народного хору «Берегиня» Палацу культури «Кредмаш» під керівництвом Г.А. Литвиненко, часто виступали перед робітниками заводу, приймали участь у великих концертах , присвячених пам’ятним датам.
У складі чотирьох відомчих садків (ДНЗ № 8 «Ромашка», ДНЗ № 19 «Яблунька»,ДНЗ № 35 «Ювілейний», ДНЗ № 71 «Гніздечко») було створене об’єднання дитячих дошкільних закладів із статусом відокремленого структурного підрозділу ВАТ «Кредмаш».
З січня 2006 року заклад дошкільної освіти очолила Ольга Петрівна Кишлян, яка до речі, була в числі перших випускників цього садочка. Досвідчений педагог, умілий керівник, людина високих моральних якостей, неодноразово  отримувала за добросовісну працю заохочення:
Грамота управління освіти 1998 р.
Грамота ВАТ “Кредмаш” 2009 р.
Грамота управління освіти 20010 р.
Лист подяки ПАО “Кременчуцький завод дорожніх машин” 2012р.
Грамота виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 2015 р.
             Головною її заслугою стало збереження колективу закладу дошкільної освіти та його традицій протягом багатьох років. Працюючи двадцять років і більше на педагогічній ниві одного підприємства, статус «Ветеран праці» отримали : вихователь – методист Богословцева Р.П., завгосп Козлова А.М.,сестра медична старша Кутепова Т.В.,вихователі Афанасьєва О.Г., Баранець О.В., Головченко С.В.,Гузієнко Л.Г., Горпинченко С.М., Сафронова Т.М., Сахно І.Г., Шевченко Н.Л.,Щербак С.А., Нємець Н.М., помічники вихователів Волошко Л.М., Коваленко А.М., Кузьменко О.В., Мартинюк Д.І., двірник Пархоменко В.Г., підсобний працівник Ніфонтова В.Ю.
             Найбільш відданною своєму колективу є сестра медична старша Таїсія Вікторівна Кутепова, яка починала свій трудовий шлях з моменту відкриття закладу і пропрацювала до 2020 року. За багаторічну та віддану працю вона неодноразово була нагороджена грамотами правління заводу «Кредмаш» та її портрет висів на «Дошці пошани» на території заводу. У 2015 році Т.В.Кутепова за багаторічну і сумлінну працю була нагороджена грамотою управління освіти.
     Протягом десяти років завідуюча Ольга Петрівна Кишлян наполегливо працювала над питанням покращення матеріально – технічного  стану дошкільного закладу. Згідно із сучасними педагогічними вимогами та з метою забезпечення гармонійного та  різнобічного розвитку особистості  у кожній групі дошкільного закладу створені розвивальні середовища: природне, ігрове, інтелектуальне, предметне, соціальне.
     Ця творча, енергійна, комунікабельна  жінка – відповідальний керівник  з високими організаторськими здібностями – зуміла перетворити садок у привітну та привабливу оселю європейського рівня для малюків. Вона є головним дизайнером капітальних ремонтів групових приміщень,  природного ландшафту на території дошкільного закладу, головним модельєром у створенні великої кількості дитячих костюмів, які на 80% пошила своїми руками. Працівники   заклад дошкільної освіти підтримують свого керівника у втіленні нових проєктів та готові на реальну допомогу у їх здійсненні.
У ході перевірок головними спеціалістами міського департаменту освіти було відмічено систематичну та результативну роботу педагогічного колективу, покращення естетичного вигляду та технічного стану дошкільного закладу.
          У 2009 році було проведено державну атестацію освітнього закладу. Атестаційна експертиза показала, що педагогічний колектив закладу на високому рівні забезпечує реалізацію  державної політики в галузі дошкільної освіти, виконання вимог чинного законодавства, завдань, визначених Національною доктриною розвитку освіти України, тому дошкільним закладом отримано свідоцтво про атестацію «Атестований з відзнакою».
Кременчуцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 35  з 01.01.2015 р. підпорядкований Департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.   Працює за 10,5- годинним режимом, має одну чергову групу з 12-тигодинним режимом праці.
      Наразі з 01.09.2023 року у закладі  дошкільної освіти функціонує 10 груп, які відвідує 222 дитини. Із них: 1 група для дітей віком від 2 до 3 років і 9 груп для дітей дошкільного віку.  Кременчуцький ЗДО № 35 забезпечений педагогічними кадрами згідно зі штатним розписом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм.
      За штатним розписом у Кременчуцькому ЗДО  42 працівника:  19 осіб педагогічних працівників та 23 особи обслуговуючого персоналу.
     Організацію освітньо – виховної роботи  в закладі дошкільної освіти  здійснює вихователь – методист Оксана Георгіївна Афанасьєва, яка  довгий час (1994-2014р.р.) працювала у рідному колективі на посаді вихователя дітей дошкільного віку. Довірливі стосунки, взаємодія з членами колективу у досягненні певних результатів на педагогічній ниві, дають можливість втілювати у життя інноваційні технології та передовий педагогічний досвід: використання здоров’язбережувальних технологій в освітньо- виховній роботі роботі – казкотерапію, піскотерапію, пальчикову гімнастику, арттерапію, гімнастику пробудження за методикою М.Єфименка, аромотерапію.
Однією із ефективних додаткових форм організації освітнього процесу в  умовах освітнього закладу є гурткова робота, яка спрямована на задоволення потреб та інтересів дітей до певного виду діяльності, виявлення та розвитку у них загальних та спеціальних здібностей. З огляду на це, вм ЗДО працюють  такі гуртки за інтересами: «Барвінок» з навчання гри на музичних інструментах ( музкерівник Богданова Л.С.), «Весела математика»( вихователь Гориславець Л.І.), «Талановиті пальчики» з вивчення нетрадиційних технік малювання (вихователь Кондратенко Л.В.), «Будь здоровий!» з валеологічного виховання (вихователь Недзельська В.М.), «Умілі руки » з художньо – продуктивної діяльності ( вихователь Новохатська Т.В.), «Школа гарних манер» з морально – етичного    виховання ( вихователь Помуран Н.Л.), гурток з вивчення англійської мови ( керівник Ріккас І.В.), «Сонечко» з мовленнєвого розвитку ( вихователь Сафронова Т.М.).
Гурткова робота допомагає  розкрити творчий потенціал кожної дитини, стимулює креативний розвиток дошкільників.
Колективом закладу дошкільної освіти  створені оптимальні умови для збереження та зміцнення фізичного здоров’я  вихованців, їх гармонійного  розвитку, успішного виховання та навчання. Велика увага приділяється утриманню позитивного психологічного клімату   в кожній групі дошкільної установи. Педагогічний колектив значну увагу приділяє  естетичному вихованню, створює комфорт та затишок для малят; підтримує гарний настрій дітей упродовж усього  дня.  
 Діяльність колективу Кременчуцького ЗДО № 35 спрямована на забезпечення реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно –  патріотичного виховання дітей та молоді, Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», інших нормативно-правових актів, законодавчих документів, спрямованих на подальший розвиток освіти та її інтегрування до європейського простору.
  

Наш колектив

 

За штатним розписом у Кременчуцькому ЗДО № 35  42 працівника:  19 особи педагогічних працівників та 23 особи обслуговуючого персоналу.
Склад педагогічного колективу:    
Директор – 1, вихователь-методист   – 1,   музичний керівник – 2, 
практичний психолог -1, інструктор із фізвиховання  – 1,
Вихователі – 13 осіб, із них:
  • з вищою педагогічною освітою – 14;
  • з базовою вищою (бакалавр) – 1;
  • з неповною вищою(молодший спеціаліст) – 4
Кваліфікаційний рівень педагогів Кременчуцького ЗДО № 35:
Спеціаліст вищої категорії – 7
Спеціаліст І категорії – 4
Спеціаліст ІІ категорії – 0
Спеціаліст – 0              
 тарифний розряд – 8
педагогічне звання -1